WŁAŚNIE TRWA TYDZIEŃ DARMOWEJ DOSTAWY NA WSZYSTKO!

BLOG

Krem z witaminą C poznaj korzyści codziennego stosowania.

Witamina C składnik aktywny w kosmetykach do twarzy, szyi i dekoltu

Dzięki swoim właściwością witamina C stała się jednym z podstawowych składników, który często możemy spotkać w różnych kosmetykach. W naszym artykule chcemy podzielić się najważniejszymi faktami na temat stosowania witaminy C w produktach do pielęgnacji twarzy oraz odpowiemy na nurtujące pytania i przedstawimy wskazówki dotyczące jej stosowania.

Kosmetyki do twarzy z witaminą C właściwości

Witamina C stosowana w odpowiedniej formie i stężeniu może zdziałać cuda: rozjaśnia przebarwienia i wyrównuje koloryt skóry, wspomaga produkcję kolagenu, przyczyniając się do redukcji widocznych oznak starzenia się skóry, nadaje promienny wygląd cerze pozbawionej blasku. Dzięki właściwościom antyoksydacyjnym neutralizuje wolne rodniki generowane przez promieniowanie UV, chroniąc skórę przed skutkami fotostarzenia się skóry.

Jaka forma witaminy C jest najlepsza w kosmetykach?

W kosmetykach do codziennej pielęgnacji stosuje się wiele różnych form witaminy C z których każda ma swoje zalety i wady. Ważne jest dopasowanie kosmetyku do indywidualnych potrzeb, rodzaju skóry twarzy.

Najpopularniejsze formy witaminy C w kosmetykach:

  • Ascorbic Acid – kwas askorbinowy to najczystsza i najaktywniejsza, ale też najmniej stabilna i może podrażniać skórę.
  • Sodium Ascorbyl Phosphate – stabilniejsza i łagodniejsza dla skóry.
  • Ascorbyl Tetraisopalmitate – stabilna, rozpuszczalna w tłuszczach, łatwo wnika do skóry, łagodna dla skóry. Znajdziesz ją w kremie do twarzy na dzień z aktywną witaminą C oraz witaminowym serum.
  • Ascorbyl Palmitate – stabilna, rozpuszczalna w tłuszczach, dobra dla skóry suchej.
  • Ascorbyl Glucoside – stabilna, łagodna, dobra dla każdego rodzaju skóry.
  • Witamina C etylowana (3-O-Ethyl Ascorbic Acid) to stabilna forma witaminy C, która skutecznie przenika przez warstwę lipidową skóry.

Jakie kosmetyki łączyć z witaminą C?

Jeśli szukasz kompleksowej pielęgnacji, polecamy skompletowanie zestaw produktów w składzie z witaminą C: krem na dzień, rozjaśniający krem od oczy, serum z witaminą C oraz krem na noc. W celu uzyskania najlepszych efektów pielęgnacyjnych warto sięgać po produkty, w których znajdziesz połączenie witaminy C z różnymi składnikami np.

  • z kwasem hialuronowym nawilża i ujędrnia skórę, redukuje zmarszczki i poprawia elastyczność,
  • z niacynamidem redukuje przebarwienia, poprawia teksturę skóry i zmniejsza pory,
  • z witaminy E zwiększa skuteczność antyoksydacyjną, a połączenie z peptydami wspomaga produkcję kolagenu, redukując zmarszczki,
  • z filtrem przeciwsłonecznym o wysokim SPF.

Czy krem z witaminą C można stosować codziennie?

Tak, kremy z witaminą C można stosować codziennie, zarówno latem, jak i zimą. Kremy do twarzy na dzień powinny oprócz składników odżywczych zawierać filtr SPF. Podczas wprowadzania preparatów z witaminą C do codziennej pielęgnacji warto zwrócić uwagę na swoje preferencje i zastanowić się, czy szukamy produktu regenerującego z witaminą C o bogatej konsystencji np. krem z ceramidami, serum olejowe, krem peptydowy czy wolimy sięgać po kremy z witaminą C o lekkiej konsystencji.

Zobacz również